MANCHESTER - MIGRÁNSOK VERTÉK MEG A KONZERVATÍV INFLUENSZERT


Nagy-Britanniában egy konzervatív influenszer vitába akart bocsátkozni a vele ellentétes véleményen lévőkkel – és brutálisan megverték az utcán. A baloldali, antifás csoportok ünnepelték a támadást.

Június 15-én, délután három óra körül a brit aktivista nyilvános vita-standot nyitott a manchesteri Market Streeten, és várta azokat, akik a munkáspárti kormány migrációs politikáját támogatják.

A Young Bob néven ismert konzervatív brit influenszer, Thomas Moffit 2025 óta szervez nyilvános vitákat, hasonlóan az amerikai Charlie Kirkhez, akit tavaly szeptemberben lelőttek. Egy ilyen vitafülkét állított fel Manchesterben, amikor egy csoport migráns hirtelen hátulról megtámadta.

„A földre löktek, rúgtak és ütöttek. Egy időre elvesztettem az eszméletemet, és nem emlékszem mindenre, ami történt.” Felszerelésének egy részét is ellopták.

A manchesteri rendőrség három gyanúsítottat – két fiatalkorút és egy húszas éveiben járót – tartóztatott le testi sértés és rablás gyanújával, és jelenleg a közösségi médiában közzétett videókat vizsgálja.

Az influenszert rövid időre kórházba kellett szállítani. Egy fotón zúzódások és vágások láthatók az arcán. Azt is állította, hogy több sérülés is volt a hátán.

Moffitt arról számolt be, hogy a baloldali "Stand Up to Racism" szervezet tagjai a támadás alatt a közelben álltak, éljeneztek és filmre vették azt. Valóban, a nevetés többször is hallható a támadásról készült videofelvételen.

Forrás: JF

(2026.06.15.)